top of page

Заниження вартості майна при договорах купівлі-продажу нерухомості. Які ризики та можливі негативні наслідки?

  • Фото автора: Дмитрий Федоренко
    Дмитрий Федоренко
  • 11 бер. 2024 р.
  • Читати 1 хв

Оновлено: 5 лют.


Є випадки, коли з метою зменшення витрат на податки та інші обов’язкові платежі, продавець нерухомого майна пропонує суттєво занизити оціночну вартість такого майна. І, незважаючи на зазначення в договорах заниженої вартості майна, покупець сплачує продавцю «реальну», погоджену сторонами ціну, яка може бути вища від оціночної у 2-4 рази.  

ПРОТЕ

  • Продаж нерухомості за ціною істотно нижче ринкової несе ризики для обох сторін, та може бути підставою для розірвання договору купівлі-продажу. 

  • Покупець може залишитися і без майна, і без більшої частини коштів, сплачених за таку нерухомість.

  • Не виключена кримінальна відповідальність сторін.

  • Для купівлі в подальшому нерухомості за кордоном, громадянам України треба мати рахунок у банку тієї країни, де планується купівля нерухомості. Під час переказу грошових сум з рахунку українського банку на рахунок європейського банку фінансова установа має право запросити документи, що підтверджують джерело доходу. Європейські організації уважно стежать за таким рухом коштів, тому всім українським громадянам слід бути готовими до подібних перевірок.

Джерелом надходження коштів або доходів може служити договір купівлі-продажу. Якщо клієнт продає своє житло на території України, то в нього на руках залишається такий документ. Це обов'язковий договір, який складається під час укладання угод з нерухомістю в нашій країні. У документі прописується джерело надходження коштів, чого досить для підтвердження доходів для європейських або американських банків.


Консультація у нотаріуса

Владислава Федоренко

+38 097 977 5108

+38 050 470 0621

 
 
bottom of page